Silvestrovský príbeh...

Autor: Andrea Klimková | 31.12.2013 o 15:50 | (upravené 31.12.2013 o 16:02) Karma článku: 10,56 | Prečítané:  924x

Včera bol jednoducho bláznivý deň na našom sídlisku v Košiciach. Akoby sa vrece roztrhlo so psíkmi „túlavými labkami", ktorí sa ocitli na ulici. Najprv telefonát mojej adoptívnej sestry Ivety, že na električkovej zastávke leží zúbožený špinavý psík, o hodinu nato, ďalší telefonát, že v okolí obchodného centra sa túla vystrašené psíča zlatistej farby a tak sme jednoducho s Tomom pustili všetko z ruky a vyrazili do terénu.

BIANCA -  fenka z uliceBIANCA - fenka z ulice

Fenočka s krásnym pohľadom - nádherne podkovaná mala riadny strach a cítila som jej nedôveru, keď sa mi triasla v náručí. Tá druhá, krásnej zlatej farby bola na tom rovnako - vydesená, vyplašená, roztrasená. Všetko sa tak nejako rozbehlo, telefonáty, veterinár, hľadanie dočasnej opatery, cesta na útulok, zháňanie obojkov a liekov...

V tom frmole sme odbehli domov, vyvenčiť našu svorku, kým sme Biancu - jednu z nájdených sučiek, nechali na chvíľku u priateľky Ivky v kvetinárstve. Vyplašená, uzimená, vyčerpaná zaspala v papierovej škatuli od kvetov, vystlanej teplou dekou.

Doma sa mi zopár vecí skomplikovalo, pár pracovných telefonátov, pračka, ktorá doprala a čas akoby sa rútil závratnou rýchlosťou. Vzala som do ruky mobil a píšem Ivetke - kvetinárke, strážiacej fenku z ulice sms-správu: „Ivka, už len vyvenčím príšerky a o desať minút som u Teba".

O malú chvíľku mi zapípal mobil a ja som nechápavo hľadela na príchodziu sms-ku - odpoveď od nášho dobrého priateľa Roberta, ktorý sa momentálne „pracovne" plaví na lodi niekde v západných vodách Európy: OK, přiď, do půl páté mám pauzu, jen nevím, jak to stihneš do Duseldorfu Andrejko. Robin"

V tom bláznivom predsilvestrovskom kolotoči pri záchrane psov som jednoducho poslala správu Robinovi do ďalekých zemí. Všetci sme sa na tom krásne zasmiali a som presvedčená, že tento príbeh sa stane súčasťou mojich krásnych spomienok na jeden bláznivý záchranársky deň, v ktorom nebude chýbať ani priateľ Robin.

 

A príbeh má ešte pokračovanie. Je ním moja prosba o zdieľanie osudu dvoch krásnych slečien v kožúšku. Posuniete ho ďalej?

FREYA & BIANCA - DUO Z  NAD JAZERA V KOŠICIACH. Obe nájdené v Košiciach, Nad Jazerom včera, obe mladunké, obe vystrašené, ale milé a prítulné fenočky, ktré sa nám triasli v rukách zo strachu, obe malého až stredného vzrastu a obe  veľmi krehké a odovzdané. Navyše Freya má aj dočasný zdravotný problém (mastitídu po šteniatkach).

 

Prosím zdieľajte, hovorte o nich vašim priateľom a známym. Možno niekto z nich hľadá  práve takého anjelika. Nazdávam sa, že sú vhodné aj k deťom, aj k starším ľuďom ako spoločníčky.

 

Kontakt: andrea.klimkova@gmail.com; 0907 929400, alebo FB Andrea Klimková

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet dlžníka aj bez exekútora, bezvýsledne exekúcie sa musia zastaviť.

KOMENTÁRE

Fico radí socialistom ako byť populárnejší

Toto má byť lekcia z postkomunistickej Európy?


Už ste čítali?