Z denníka príšeriek: Cherry

Autor: Andrea Klimková | 25.9.2014 o 9:06 | Karma článku: 9,62 | Prečítané:  438x

Do našej rodiny pribudla nová nájomníčka. Svoje nájomné nezanedbáva, ale dokonca ho platí plným priehrštím a krok za krokom buduje spolu s nami oikos - domov. Nájomné platí v naturáliách a denno-denne rekonštruuje svoje hranice dočasnej opatery. Posúva ich smerom k osvojeniu. Akoby sa rozhodla: „tu budem bývať“. Je najmenšia z mojej psej svorky, ale neuveriteľne silná, vyrovnaná a rozumná.

Aby ste rozumeli, dočasná opatera je niečo ako pestúnska rodina pre zvieratko/zvieratká bez domova. Na chvíľku, respektíve do chvíle, až sa zvieraťu nájde nový domov. Dočasné opatery vznikli ako prirodzená aktivita dobrovoľníkov, ktorí pomáhajú v turbulentom čase preplnených útulkov a karanténnych staníc. Radšej sa ma nepýtajte na príčinu tohto stavu. To je iná kauza, iný príbeh a musela by som byť veľmi veľmi kritická k morálke súčasnej spoločnosti, k morálnosti mnohých ľudí. Môj dnešný príbeh je ďalším príbehom z druhej ruky. Je príbehom o malom krehkom stvorení z rodu kríženčekom, ktoré takmer zahynulo hladom

Cherry k nám prišla počas leta z asanačnej služby v Košiciach, teda zo spoločnosti vedenej veterinárom, ktorá v Košiciach zmluvne odchytáva zvieratá na uliciach a zbiera zdochlinky. Prišla? Mala by som to upresniť. Vzala som ju do dočasnej opatery z podmienok, ktoré nemôžeme nazvať vhodnými. Vážila sotva tri kilá, bola to malá snehová kostrička, ktorá svojimi tmavými očkami hodnotila nedôverčivo situáciu a od prvej chvíle si robila svoj malý súkromný psí audit. Sprvu nedôverčivo kontrolovala každý náš pohyb, každé miesto. Vyhoveli sme, pretože od samého začiatku a prvého dňa sme dostávali benefity v podobe dôvery, prítulnosti a prejavy lásky.

 Prišla do rodiny naozaj v zlej kondícii potom, čo bola pri Hornáde odchytená technikom z Asany, kde zúfalo nariekala, priviazaná k stromu. Odchytená asi nie je správne slovo. Skôr „zachránená“ pred vyhladovaním. Stáva sa totiž pomerne bežnou ľudskou praxou, že niektorí, ktorí sú  bez morálky, bez súcitu, sa zbavujú živých tvorov priviazaním v lese, alebo na opustených miestach. O zachránenej malej potvorke, ktorá nariekala v koterci v odchytovej službe som sa dozvedela od priateľky a môj vnútorný kompas – môj vnútorný softvér mi okamžite oznámil: „vezmeme ju do dočasnej opatery a nájdeme jej nový domov“. Na asanačnej službe to funguje tak, že ak sa do niekoľkých dní nenájde majiteľ odchyteného zvieraťa, môže byť aj utratené, v lepšom prípade posunuté do dobrovoľníckej siete  dočasných domovov.

Neviem Vám vysvetliť ako sa to stalo, že Cherry sa zapísala na trvalý pobyt, ale jednoducho je to tu. A ja som vlastne spokojná a šťastná, pretože aj keď sa stav mojej svorky zväčšil, čo znamená, že stav môjho konta sa bude pravidelne zmenšovať, Cherry nám  priniesla do rodiny iný rozmer. Dvojročná a sotva 5-kilová snehová vločka sa zo dňa na deň stáva neoddeliteľnou súčasťou rodiny. Vďaka svojej neposednej a dobrodružnej povahe udržiava celú moju svorku aktívnu a zapája do hier aj handicapovanú dvoj-labkovú Adelku. Mne robí spoločnosť pri písaní skrípt, pri čítaní knihy, pri práci v záhrade, nákupoch a svojim „snežienkovým“ feelingom  je „estetickým zalíbením“ nás všetkých.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet dlžníka aj bez exekútora, bezvýsledne exekúcie sa musia zastaviť.

KOMENTÁRE

Fico radí socialistom ako byť populárnejší

Toto má byť lekcia z postkomunistickej Európy?


Už ste čítali?